آئين نامه نقل و انتقال دانشجويان شاهد در دانشگاههاي کشور

تاریخ نامه: 16 بهمن 1391
شماره نامه:
 
آيين‌نامه دانشجويي  |   

مقدمه :

در راستاي فرمايشات مورخ 5/8/75 مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) مبني بر بهبود بخشيدن به برنامه هاي آموزشي و فرهنگي فرزندان و همسران معزز شاهد يا "اولويت خاص" و با عنايت به مصوبه مورخ 13/7/74 شوراي طرح و برنامه در خصوص تدوين آئين نامه نقل و انتقال فرزندان و همسران دانشجوي شاهد اين آئين نامه که پس از تائيد ستاد هاي مرکزي شاهد وزارتين فرهنگ و آموزش عالي، بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکي و تصويب ستاد برنامه ريزي در جلسه مورخ 4/11/75 به تصويب نهايي شوراي طرح و برنامه و برنامه امور فرهنگي فرزندان معزز شاهد رسيد از نيمسال اول تحصيلي 77-76 در کليه دانشگاههاي کشور قابل اجراست .

لازم به ذکر است که فرزندان و همسران معزز شاهد همانند ساير دانشجويان کشور از مزاياي آئين نامه هاي جاري نقل و انتقال وزارتين فرهنگ و آموزش عالي و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي برخوردارند،‌ لکن بدليل ضرورت حفظ انجام و تجمع خانواده هائي که در آنها يگانه فرزند ذکور و يا فرزندان اناث و همسر موفق به تحصيل در مراکز آموزش عالي مي شوند اين آئين نامه به صورت خاص براي اين قبيل خانواده ها از سوي شوراي طرح و برنامه امور فرهنگي شاهد تصويب و جهت اجرا ابلاغ مي گردد .

ماده 1 :

تسهيلات موضوع اين آئين نامه تک فرزندان ذکور و کليه فرزندان اناث و همسران شاهد را در مقاطع  مختلف تحصيلي در کليه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کشور شامل مي شود .

تبصره 1 :

ساير فرزندان معزز شاهد در صورت درخواست مي توانند از مزاياي آئين نامه هاي جاري نقل و انتقال وزارتين استفاده نمايند .

تبصره 2 :

دوره هاي دکتري تخصصي مشمول اين آئين نامه نخواهند بود .

ماده 2 :

کليه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت فرهنگ و آموزش عالي موظفند در هر سال تحصيلي با درخواست انتقال دانشجويان شاهد مذکور در ماده 1 اين آئين نامه پس از ثبت نام و در ابتداي ترم در شروع سال تحصيلي خارج از ضوابط نقل و انتقال آئين نامه آموزشي موافقت نمايند .

 

ماده 3 :

حداکثر 2% سهميه پذيرش در هر مقطع تحصيلي (کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري غير تخصصي) در هر دانشگاه يا دانشکده تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جهت انتقال فرزندان و همسران شاهد جديد الورود موضوع ماده (1) در شروع هر سال تحصيلي اختصاص مي يابد .

تبصره 1 :

در صورت عدم تکميل سقف 2% توسط دانشجويان جديد الورود،‌ حداکثر تا سقف 0.5% از سهميه فوق به دانشجويان شاهد ورودي سالهاي قبل تخصيص مي يابد .

تبصره 2 :

ملاک تعيين ظرفيت پذيرش هر مقطع تحصيلي دفترچه راهنماي آزمون سراسري،‌ دفترچه هاي راهنماي آزمون کارداني به کارشناسي، کارشناسي به کارشناسي ارشد سال ورود دانشجو مي باشد .

تبصره 3 :

با توجه به محدوديت ظرفيت دوره دکتري دندانپزشکي سهميه انتقالي دانشجويان شاهد در اين دوره تحت هر شرايطي از 2% تجاوز نخواهد کرد،‌ بعبارت ديگر در صورت عدم تکميل و استفاده از سهميه 2% رشته هاي پزشکي و داروسازي مازاد سهميه اين رشته ها قابل استفاده در رشته دندانپزشکي نخواهد بود .

ماده 4 :

افراد واجد شرايط با تائيد و معرفي بنياد شهيد انقلاب اسلامي و از طريق معاونتهاي ذيربط در وزارتين فرهنگ و آموزش عالي، بهداشت درمان و آموزش پزشکي به دانشگاه مقصد معرفي خواهند شد .

ماده 5 :

اين آئين نامه در 5 ماده و 5 تبصره در تاريخ 4/11/75 به تصويب رسيد ./الف  

 

دکتر محمدرضا هاشمي گلپايگاني                                             دکتر عليرضا مرندي 

                        وزير فرهنگ و آموزش عالي                                     وزير بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکي

 

 

  محمد علي نجفي                                                              محمد حسن رحيميان

         وزير آموزش و پرورش                                                 نماينده ولي فقيه و رئيس بنياد شهيد

  

 


دریافت فایل پیوست نامه
کلمات کلیدی:
آیین.نامه                        
    دانشجو     دانشجو.شاهد     سهمیه.شاهد     دانشگاه.ها     وزارت.بهداشت    
آیین.نامه.دانشجویی    

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1393

تعداد بازدید:   ۴
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >